AISCGre

abgelegt in Kurse, Gregorianischer Choral, Literatur, Interpreten, Aufnahmen um 22:28

AISCGreZa skratkou AISCGre sa skrýva názov medzinárodnej asociácie pre štúdium gregoriánskeho chorálu – Associazione Internazionale Studi di Canto Gregoriano. Na stránke aiscgre.org sú odkazy na jednotlivé jazykové sekcie – taliansku, nemeckú a španielsku.

Stránka nemeckej sekcie ponúka aktuality zo sveta chorálu, informácie o kurzoch, ktoré organizuje, predstavuje interpretov (scholy), upozorňuje na koncerty a chorálne nahrávky. Nájdete tu aj informácie o základných neumatických rukopisoch, o súčasnej chorálnej literatúre, o počítačových programoch a fontoch, ktoré je možné použiť pri vytváraní chorálnych nôt v kvadratickom formáte.

Nemecká sekcia vydáva dvakrát ročne “Beiträge zur Gregorianik”, kde okrem iného zverejňuje výsledky práce na reštituovaní spevov Graduale Romanum (pozri aj príspevok Gregor und Taube). Ročné predplatné stojí 40€, jednotlivé čísla stoja 23€. K nahliadnutiu je obsah doterajších vydaní, a niektoré z uverejnených článkov.

Okrem uvedeného je zaujímavý aj zoznam odkazov na iné stránky a mnoho ďalších informácií.

Kommentare »

  1. Gregoriana » Graduale Romanum, Graduale Triplex said,

    16.16.2007 um 21:41

    […] potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Ako sa dočítate o chvíľku, existuje ešte jedna možnosť. AISCGRE usilovne pracuje na reštitúcii spevov z GR. V tomto procese ide o využitie mnohých nových […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URL

Kommentar schreiben