Vesperale Romanum 1913 english

Tématika: Literatúra, Noty, Zdroje na Webe o 22:18

Americká asociácia chrámovej hudby zverejnila ďalšiu dôležitú pomôcku pre choralistov. Ide o tzv. Vesperale Romanum (EDITI0 PARISIENSIS JUXTA VATICANAM) – výňatok z antifonára. Dokument je vo formáte pdf s podloženým textom – umožňuje vyhľadávanie. Má 830 strán a na disku vám zaberie 24,9 MB.
Obsahuje spevy na vešpery na celý cirkevný rok vrátane sviatkov svätých a samozrejme aj ordinárium vešpier, ale aj kompletória.
Napriek tomu, že spievané vešpery v latinčine sú dnes žiaľ asi veľmi vzácnou raritou, tento dokument zbytočný určite nie je. Napríklad hymnus z príslušného sviatku môže byť nenáročným a vítaným oživením liturgie sv. Omše.

Festival of sacred Art english german

Tématika: Koncerty, Gregoriana, Our Recordings o 2:25

Generalka Gregoriana V rámci Festivalu sakrálneho umenia, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19. – 26. novembra v Košiciach vystúpil aj vokálny ansámbel Gregoriana v utorok 21.11. v kaplnke sv. Michala. Prinášame vám ukážky z koncertu a fotografie z koncertu a generálky.

Pokračovanie tohto príspevku »

Graduale Romanum 1961

Tématika: Gregoriánsky chorál, Literatúra, Noty, Zdroje na Webe o 6:49

Kompletná kópia graduála z roku 1961 pribudla na stiahnutie na stránke americkej asociácie chrámovej hudby. Ide o pdf súbor s podloženým textom, je v ňom teda možné aj vyhľadávať. Celá kniha je oskenovaná s rozlíšením 600 dpi.

K dispozícii sú tieto súbory:

Jednotlivé súbory sa navzájom prekrývajú, ak teda stiahnete prvý súbor, ostatné nepotrebujete.

Na stránke nájdete aj index Graduála z roku 1974 (6 strán, 0.4 MB), ktorý je pomôckou pre použitie ostatných súborov podľa pokoncilového usporiadania – podľa indexu je možné vyhľadať potrebné spevy na tú-ktorú príležitosť v graduáli z r. 1961.