Upcoming Concerts english german

Tématika: Koncerty o 20:28

Toto je príspevok zo série, ktorou vás chceme informovať o aktuálnych koncertoch chorálnych schôl a súborov s podobným zameraním po celom svete. Budeme radi ak nás budete o koncertoch s takouto tématikou informovať prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

21. apríla 2007
22. apríla 2007

Gregofacsimil english german

Tématika: Gregoriánsky chorál, Rukopisy, Noty, Zdroje na Webe o 20:53

Dominica I. adventus - Responsorium Lætentur cæliĎalší skvelý nový zdroj informácií o chorálnych rukopisoch a zároveň zdroj chorálnych nôt sa objavil na webe pod názvom Gregofacsimil. Stránka je vo francúzštine. Ak je vám francúzština úplne cudzia, môžte využiť aspoň automatické preklady: anglický, nemecký. Na stránke nájdete úvod do problematiky reštitúcie chorálnych nápevov, niektoré výsledky tejto práce, najmä responzóriá vybraných matutín (nočná časť offícia), ale aj kompletné matutína na niektoré sviatky (spevy na nočné offícium som zatiaľ nikde inde na webe nenašiel).

Zvlášť užitočný je rozsiahly zoznam stránok na ktorých sa dajú nájsť chorálne rukopisy. V zozname je uvedený druh kódexu, pôvod, druh notácie a ďalšie informácie.