Offertoriale restitutum cum versiculis english german

Tématika: Gregoriánsky chorál, Noty o 18:24

Na stránke gregor-und-taube začínajú pribúdať ďalšie užitočné materiály. Pán Anton Stingl jun. pridal zatiaľ 3 reštituované spevy na offertorium spolu s patričnými veršami žalmu a st. gallenským neumatickým zápisom nad liňajkou. Zo stránky citujem:

Offertoriale restitutum sa ešte len vytvára. Ak by ste potrebovali verše iných offertórií, pošlite mi e-mail…

Milý pán Stingl, srdečne vám ďakujeme!

Offertoriale restitutum cum versiculis

Summorum Pontificum english german

Tématika: Chrámová hudba o 19:01

Benedict XVI. Vo Vatikáne včera zverejnili Motu Proprio pápeža Benedicta XVI. o slávení sv. Omše a ďalších obradov podľa liturgických kníh z pred druhého vatikánskeho koncilu. Dokument s názvom “Summorum Pontificum” je zverejnený v latinčine (Neoficiálne preklady: anglický, nemecký). Zároveň bol zverejnený aj vysvetľujúci list adresovaný otcom biskupom; ten je dostupný na stránke svätej stolice v Nemčine, Angličtine, Francúzštine, Taliančine, Portugalčine, Španielčine.

Čo predchádzajúce generácie považovali za posvätné, zostáva posvätným a veľkolepým aj pre nás a nemôže byť zrazu úplne zakázané, alebo dokonca škodlivé. Pre nás všetkých je osožné ochraňovať bohatstvo, ktoré bolo  vytvorené vo viere a modlitbách cirkvi a dať tomuto bohatstvu patričné miesto.

Pravidlá uvedené v dokumente nadobúdajú účinnosť 14.9.2007, na sviatok povýšenia sv. Kríža.